Mike in Wageningen
Mike is een Surinaamse natuurgids van inheems afkomst die al zijn hele leven in het regenwoud niet ver van Wageningen afwoont. Lang was Mike voor zijn inkomsten afhankelijk van de jacht, tot hij zich realiseerde hoe waardevol en uniek de natuur van de Maratakka rivier is en besloot om toeristen en natuurliefhebbers mee te nemen op tours.
Wageningen en de Maratakka rivier liggen in het westen van Suriname. Vanuit Paramaribo doe je er ongeveer 3.5 uur over om in Wageningen te komen.
Hij kocht het land naast zijn ouderlijk huis en gebruik deze twee stukken land als zijn basiskamp, gelegen op slechts vijf minuten van Wageningen. Verwacht geen absoluut geen luxe wanneer je op het basiskamp verblijft, maar naast de optie om in een hangmat te slapen is het sindskort ook mogelijk om in een simpel maar functioneel bed te slapen. Het meeste eten tijdens de trip wordt vers gemaakt en komt van een Warung in Wageningen, maar Mike kan zelf ook lekker koken.
Tijdens een tour met Mike ga je op zoek naar de bijzondere fauna op en rond de Maratakka rivier en de Nickerie rivier. Het zoeken naar deze dieren gebeurt allemaal vanaf het water in een typisch Surinaamse korjaal.
Mike is niet vies van een boottochtje en zorgt ervoor dat je verre het grootste gedeelte van de tour op het water zit. Wat ons betreft heeft Mike goud in handen, want in deze rivieren zijn een aantal hele bijzondere dieren te vinden. Zo is het de enige plek in Suriname waar de reuzentoekan gespot wordt, en ook de andere toekansoorten laten zich hier goed zien (je kunt hier vijf van de zes toekans in Suriname spotten). Ook blauwgele ara’s laten zich hier in grote getallen zien. Wanneer we naar zoogdieren kijken is dat kans groot dat je hier tweede unieke diersoorten zult zijn, namelijk de reuzenotter en de Caribische lamantijn